Clarus kan gå
Apple har släppt en ny klistermärke av Clarus Dogcow i sin utvecklarapp, vilket väcker blandade känslor bland användarna.
Apple har släppt en ny klistermärke av Clarus Dogcow i sin utvecklarapp, vilket väcker blandade känslor bland användarna.
iOS 27 innehåller ett gömt påskägg med Clarus the Dogcow, en klassisk ikon, som kan hittas i Liquid Glass-inställningarna. Påskägget visar en bild av Clarus vid Apple Park med texten "Moof!".
I iOS 27 har Apple gömt ett påskägg, Clarus the Dogcow, i inställningsappen, vilket återkallar klassiska Mac OS-element.
iOS 27 innehåller ett påskägg där användare kan upptäcka en bitmap-bild av hundkoen Clarus genom att navigera i Inställningar. Detta är en hyllning till Apples historia och tidigare påskägg i mjukvaran.
OpenClaw har lanserat en officiell app för iPhone och Android, vilket markerar en ny fas för projektet som tidigare var känt som Clawdbot.