Ny M5-driven Apple Vision Pro tillverkas i Vietnam när leveranskedjan förändras
Den uppdaterade Apple Vision Pro med M5-chippet och Dual Knit Band lanseras imorgon, tillverkad i Vietnam enligt nya etiketter.
Den uppdaterade Apple Vision Pro med M5-chippet och Dual Knit Band lanseras imorgon, tillverkad i Vietnam enligt nya etiketter.
Apple har flyttat produktionen av M5 Apple Vision Pro till Vietnam, med lansering planerad till den 22 september. Den nya modellen erbjuder få förändringar jämfört med föregående generation.
Apple Vision Pro tillverkas nu i Vietnam med M5-chipet, vilket markerar en ökad avveckling av produktion i Kina. Flera kommande smarta hem-enheter kommer också att tillverkas där.
Apple har presenterat en uppdaterad version av Vision Pro med det nya M5-chippet och Dual Knit Band, samtidigt som nya iPad Pro och MacBook Pro med M5-silicon lanseras.
Apple har uppdaterat Vision Pro med M5-chip och ett nytt Dual Knit Band. Förbeställningar börjar idag och en lansering sker den 22 oktober.
© 2008 – 2026 Aapl.se - Byggt med Rails och en kärlek för RSS. Allt innehåll tillhör respektive ägare