Apple-anställda har 'oro' över Siri-prestanda i tidiga iOS 26.4-versioner: rapport
Apple planerar att lansera en AI-förstärkt version av Siri med iOS 26.4 tidigt nästa år, men ingenjörer uttrycker oro över dess nuvarande prestanda.
Apple planerar att lansera en AI-förstärkt version av Siri med iOS 26.4 tidigt nästa år, men ingenjörer uttrycker oro över dess nuvarande prestanda.
Vissa Apple-anställda uttrycker oro över prestandan hos den omarbetade Siri i iOS 26.4, som förväntas släppas i mars eller april. Apple har fortfarande tid att åtgärda eventuella problem innan lanseringen.
Testare av iOS 26.4 uttrycker oro över Siri:s prestanda, vilket ifrågasätter Apples förmåga att genomföra en efterlängtad översyn av den digitala assistenten.
Flera ingenjörer ifrågasätter den nya Siri i iOS 26.4, som fortfarande inte lever upp till förväntningarna. Apple har skjutit upp lanseringen av den omgjorda assistenten till 2026 och arbetar med två parallella projekt.
Siri förväntas få AI-uppgraderingar i iOS 26.4 nästa vår, med ny teknik från Google som kan förbättra funktionerna.
© 2008 – 2026 Aapl.se - Byggt med Rails och en kärlek för RSS. Allt innehåll tillhör respektive ägare