Apple siktar enligt uppgift på att släppa en smart hemdisplay runt iOS 27
Apple planerar att lansera en smart hemdisplay i samband med iOS 27, beroende av en uppgradering av Siri som är nödvändig för produktens funktion.
Apple planerar att lansera en smart hemdisplay i samband med iOS 27, beroende av en uppgradering av Siri som är nödvändig för produktens funktion.
Apples smarta hemvisning, tidigare planerad för 2025, förväntas nu lanseras i höst med iOS 27. En AI-uppdatering för Siri försenar lanseringen av en robotarm-utrustad variant till 2027.
Kod i iOS 26.2 indikerar att Apple utvecklar en ny smart hem-enhet för att utöka sitt Home-ekosystem, vilket kan inkludera en skärm för smarta hemmet.
Apple planerar att lansera en smart hemhub med Siri i mitten av 2026. Enheten får en 7-tums skärm, ansiktsigenkänning och ett nytt operativsystem, "Charismatic", för flera användare.
Apple planerar att släppa en ny modulär urtavla för Apple Watch och en anpassningsbar kamera-app för iPhone 18 Pro i iOS 27. Dessutom finns kod för AI-integrering med Siri, som inte presenterades under WWDC.
© 2008 – 2026 Aapl.se - Byggt med Rails och en kärlek för RSS. Allt innehåll tillhör respektive ägare