Reboot: Apple TV, Ive-stil och kvantifierad kattbajs
Apple TV har fått flera uppdateringar, Jony Ives Ferrari-design har visats upp med blandade reaktioner, och en app-styrd katttoalett har diskuterats i den nya kolumnen "Reboot".
Apple TV har fått flera uppdateringar, Jony Ives Ferrari-design har visats upp med blandade reaktioner, och en app-styrd katttoalett har diskuterats i den nya kolumnen "Reboot".
I veckans "Reboot"-kolumn diskuteras effekterna av video på Apple Podcasts, Apple TV:s integration med CarPlay och Apples satsning på F1, utöver andra aktuella ämnen.
Upgrade-podden diskuterar förändringar i Apple TV och iPad-uppdateringar, samt Apples strategi för F1 TV. Myke recenserar även iPhone Air och presenterar en TV-serieidé.
MacStories podcaster diskuterar gaming, Notion-användning och nya Apple TV-serier. De tar även upp Apple TV:s rebranding och Apples avtal med F1 i USA.
Apple TV har ännu inte integrerat tävlingsbaserade program i sin streamingtjänst, trots tidigare försök som "Planet of the Apps". Prenumeranter förväntar sig mer innehåll för sina pengar.
© 2008 – 2026 Aapl.se - Byggt med Rails och en kärlek för RSS. Allt innehåll tillhör respektive ägare