BMX:s nya MagSafe-batteri är ultr säkert och tillverkat av de gamla Hyper-grundarna
BMX, ett nytt varumärke från Hyper-grundarna, lanserar SolidSafe MagSafe-batteripaket för iPhone. Målet är att omdefiniera marknaden för Apple-tillbehör.
BMX, ett nytt varumärke från Hyper-grundarna, lanserar SolidSafe MagSafe-batteripaket för iPhone. Målet är att omdefiniera marknaden för Apple-tillbehör.
BMX har lanserat SolidSafe Air, ett tunt MagSafe-batteri med 5 000 mAh kapacitet och en tjocklek på mindre än 6,8 mm, vilket gör det till ett intressant alternativ för iPhone-användare.
BMX presenterade på CES 2026 nya MagSafe powerbanks och USB-C SSD:er med fokus på tunn design och högre kapacitet för Apple-användare.
Apple har återintroducerat MagSafe-batteripaketet för iPhone Air till ett pris av 99 dollar, men med begränsad kapacitet. Alternativ på marknaden kan vara mer attraktiva för dem som söker billigare lösningar.
Solid-state MagSafe-batterier för iPhone blir alltmer populära som ett säkrare alternativ till traditionella litiumjonbatterier, efter flera återkallelser. En sammanställning av de bästa alternativen finns tillgänglig.
© 2008 – 2026 Aapl.se - Byggt med Rails och en kärlek för RSS. Allt innehåll tillhör respektive ägare