Apple tränar EU-butiker inför eSIM-endast Iphone 17 Air
Apple kräver att anställda på EU-återförsäljare genomgår eSIM-utbildning senast den 5 september inför lanseringen av iPhone 17, vilket kan indikera att iPhone 17 Air blir eSIM-endast.
Apple kräver att anställda på EU-återförsäljare genomgår eSIM-utbildning senast den 5 september inför lanseringen av iPhone 17, vilket kan indikera att iPhone 17 Air blir eSIM-endast.
Apple utbildar detaljhandelsanställda i EU om eSIM i förberedelse för lanseringen av en SIM-fri iPhone 17-modell. Utbildningen ska vara genomförd senast den 5 september.
Apple förbereder sig för att ta bort den fysiska SIM-kortplatsen från iPhone 17 i fler länder, inklusive EU, där utbildning om eSIM-stöd ska vara slutförd senast den 5 september.
Apple förbereder sig för att ta bort SIM-kortsfacket från iPhone-modeller i fler länder, inklusive flera EU-länder, med lansering av iPhone 17 den 9 september. Träning för eSIM-support krävs för återförsäljare senast den 5 september.
Apple har försenat lanseringen av iPhone Air i Kina på grund av problem med eSIM-godkännande. Förbeställningar och lanseringsdatum har ännu inte fastställts, medan iPhone 17-serien lanseras som planerat.
© 2008 – 2026 Aapl.se - Byggt med Rails och en kärlek för RSS. Allt innehåll tillhör respektive ägare