Gurman: Apples tre dagar långa annonseringsperiod kan börja i dag
Mark Gurman tror att Apples annonseringar kan börja i dag och pågå i tre dagar, med möjliga nyheter om iPad mini och Macar. Apple har inte bekräftat planerna.
Mark Gurman tror att Apples annonseringar kan börja i dag och pågå i tre dagar, med möjliga nyheter om iPad mini och Macar. Apple har inte bekräftat planerna.
Enligt Mark Gurman från Bloomberg kan Apple lansera tre nya produkter redan denna vecka, efter iPhone-lanseringen.
Apple planerar ett evenemang den 4 mars, med möjlighet att först presentera nya produkter via pressmeddelanden mellan 2-4 mars. Förväntade lanseringar inkluderar iPhone 17e, nya iPad-modeller och MacBook Pro med M5-chip.
Apple har bjudit in pressen till en "speciell upplevelse" den 4 mars klockan 9.00 ET i New York, London och Shanghai, med oklara detaljer kring formatet och produktlanseringarna.
Apple planerar en tvådagars produktvisning i Los Angeles den 27 och 28 oktober för att visa nya MacBook Pro-modeller och iPad mini 8. Eventet kommer att fokusera på upplevelser för innehållsskapare snarare än en traditionell livestream.