macOS 27 offentliga beta är värd det bara för Liquid Glass-justeringarna
Den offentliga betaversionen av macOS 27 Golden Gate är nu tillgänglig för M-serie Mac-användare, med fokus på prestandaoptimeringar och en ny dämpad Liquid Glass-estetik.
Den offentliga betaversionen av macOS 27 Golden Gate är nu tillgänglig för M-serie Mac-användare, med fokus på prestandaoptimeringar och en ny dämpad Liquid Glass-estetik.
Apple har släppt den andra utvecklarbetan av macOS 27 Golden Gate, efter den första beta som kom efter WWDC.
Apple presenterade macOS 27 'Golden Gate' under WWDC 2026, med förbättrad Siri och en omdesignad sidopanel. Systemet behåller också Liquid Glass-designen från 2025.
Apple presenterade iOS 27, iPadOS 27 och macOS 27 Golden Gate på WWDC, med fokus på prestanda och designförbättringar. Nya funktioner inkluderar finjusterad kontroll över Liquid Glass-effekten och omdesignade verktygsfält.
Apple har släppt beta 3 av macOS 27 Golden Gate för utvecklare, två veckor efter beta 2. Detaljer om uppdateringarna har publicerats.
© 2008 – 2026 Aapl.se - Byggt med Rails och en kärlek för RSS. Allt innehåll tillhör respektive ägare