Tata-cyberattacken påstås ha avslöjat konfidentiella Apple-dokument
Tata Electronics bekräftar en cyberattack där hackare påstår sig ha stulit och läckt konfidentiella dokument från Apple och Tesla.
Tata Electronics bekräftar en cyberattack där hackare påstår sig ha stulit och läckt konfidentiella dokument från Apple och Tesla.
Tata Electronics bekräftar en cyberattack som lett till läckage av över 200 000 konfidentiella filer om Apple och Tesla på dark web. Apple utreder incidenten, som inte har påverkat verksamheten.
En cyberattack mot en av Tatas iPhone-fabriker i Indien har resulterat i stöld av över 630 GB data relaterad till Apple och Tesla. Tata Electronics bekräftar att incidenten inte påverkat verksamheten.
Apple samarbetar med Tata Electronics efter ett dataintrång som exponerade känsliga filer. Åtgärder vidtas för att hantera situationen.
Apple uttrycker oro över ett dataintrång hos Tata Electronics, där konfidentiella dokument om iPhone 18 Pro stals och delades på det mörka nätet. Läckan inkluderar detaljer om komponenter och design, samt bilder på enheterna. Tata bekräftade attacken och rapporterade att över 200 000 filer har spridits.
© 2008 – 2026 Aapl.se - Byggt med Rails och en kärlek för RSS. Allt innehåll tillhör respektive ägare