Global Running Day-utmaning kommer till Apple Watch nästa vecka
Apple Watch lanserar en ny träningsutmaning för Global Running Day nästa vecka i juni.
Apple Watch lanserar en ny träningsutmaning för Global Running Day nästa vecka i juni.
Apple Watch lanserar en aktivitetsutmaning för Global Running Day, samtidigt som Fitness+ introducerar en ny löpbandsträning för sina prenumeranter.
Den 3 juni anordnar Apple en aktivitetutmaning för Global Running Day där Apple Watch-användare kan tjäna ett pris genom att registrera ett löppass på minst 5 km. Belöningen inkluderar ett dedikerat pris i Fitness-appen och animerade klistermärken.
Den 21 juni kan Apple Watch-användare delta i en utmaning för Internationella Yogadagen och tjäna en speciell badge samt animerade iMessage-klistermärken.
Apple lanserar en aktivitetsutmaning för Apple Watch den 24 augusti 2025, där användare kan tjäna en utmärkelse genom att träna i 20 minuter. Utmaningen firar de nationella parkerna i USA.
© 2008 – 2026 Aapl.se - Byggt med Rails och en kärlek för RSS. Allt innehåll tillhör respektive ägare