Apple tillkännager evenemang och aktiviteter inför TCS London Marathon
Apple är officiell partner till TCS London Marathon och har tillkännagett flera evenemang och aktiviteter inför loppet den 26 april.
Apple är officiell partner till TCS London Marathon och har tillkännagett flera evenemang och aktiviteter inför loppet den 26 april.
Apple har blivit den officiella teknikpartnern för TCS London Marathon 2026, vilket syftar till att inspirera människor att nå sina mål. Evenemanget äger rum den 26 april.
Apple anordnar gratis evenemang i London inför TCS London Marathon den 26 april. Evenemangen inkluderar träningstips och en podcastinspelning, samt musik från Apple Music under tävlingsdagen. Registrering är öppen.
Apple är officiell partner för TCS London Marathon 2024, vilket stärker företagets koppling till löpning och deras fokus på Apple Watch som ledande smartklocka för löptracking.
Apple har blivit officiell partner till London Marathon som äger rum nästa månad, vilket väcker frågor om potentiella nya funktioner för Apple Watch relaterade till löpning.
© 2008 – 2026 Aapl.se - Byggt med Rails och en kärlek för RSS. Allt innehåll tillhör respektive ägare