Apple Music driver med den senaste prishöjningen från Spotify
Apple Music driver med Spotifys prishöjningar som träder i kraft i februari och erbjuder för närvarande en gratis tre månaders provperiod för nya användare.
Apple Music driver med Spotifys prishöjningar som träder i kraft i februari och erbjuder för närvarande en gratis tre månaders provperiod för nya användare.
Nya användare av Apple Music erbjuds tre månaders gratis provperiod under en begränsad tid, vilket kan locka Spotify-användare att byta tjänst.
Apple erbjuder två månader gratis Apple Music för nya prenumeranter och en månad för återkommande prenumeranter som lägger till 25 dollar på sitt Apple-kontots saldo. Kampanjen gäller fram till 16 mars 2026 och är endast tillgänglig i USA.
Apple kan snart lansera en billigare version av Apple Music, enligt 9to5Mac. Den senaste betaversionen för Android visar strängar som tyder på begränsningar i låtval. Nuvarande priser är 119 kronor per månad för vanliga användare och 65 kronor för studenter.
Apple Music för Android antyder nya prenumerationsnivåer med begränsningar, vilket kan innebära en billigare plan. Den nya planen kommer inte att vara gratis.
© 2008 – 2026 Aapl.se - Byggt med Rails och en kärlek för RSS. Allt innehåll tillhör respektive ägare