Onvis CS2 dörrsensor med inbyggd siren och Thread-stöd för HomeKit
Onvis CS2 är en dörrsensor för HomeKit som stöder Thread och har en inbyggd siren på 120 dB, vilket gör den till en viktig komponent för smarta hem.
Onvis CS2 är en dörrsensor för HomeKit som stöder Thread och har en inbyggd siren på 120 dB, vilket gör den till en viktig komponent för smarta hem.
ThorBolt X1 är ett rekommenderat HomeKit-dörrlås för 2025, med inbyggt Thread-stöd och funktioner för smidig upplåsning via iPhone eller Apple Watch, till ett pris under 150 000 kronor.
Aqara lanserar FP300 närvarosensor med stöd för Thread och Matter, vilket möjliggör enkel integration med Hem-appen för automatiseringar. Sensorn mäter även ljus, temperatur och luftfuktighet.
Airversa QliQ lanserar en uppladdningsbar smart knapp med Thread-anslutning för Apple Home, vilket eliminerar behovet av engångsbatterier och förbättrar användarupplevelsen.
IKEA lanserar 21 nya smarta hemprodukter kompatibla med HomeKit i januari 2024, inklusive sensorer, lampor och fjärrkontroller. Produkterna använder Matter-over-Thread för förbättrad kommunikation.
© 2008 – 2026 Aapl.se - Byggt med Rails och en kärlek för RSS. Allt innehåll tillhör respektive ägare