Apple höjer inbytesvärdena för iPhone, iPad, Mac och Apple Watch
Pågående Uppdaterad 43 minuter sedan · 4 källartiklar

Apple höjer inbytesvärdena för iPhone, iPad, Mac och Apple Watch

Apple har ökat inbytesvärdena för flera av sina produkter, inklusive iPhone, iPad, Mac och Apple Watch. Vissa enheter har fått en värdeökning på upp till 30%.

Apple har gjort betydande justeringar av inbytesvärdena för flera av sina produktlinjer, rapporterar 9to5Mac. Förändringarna gäller iPhone, iPad, Mac och Apple Watch, samt vissa Android-enheter.

Enligt MacRumors har iPhone 16 Pro Max nu ett inbytesvärde på upp till 720 dollar i USA. Värdeökningarna varierar mellan olika enheter, men vissa har ökat med nästan 30%.

AppleInsider nämner att även om Apple har förbättrat sina inbyteserbjudanden, rekommenderas kunder att jämföra med andra aktörer för att få bästa möjliga värde. Detta kan ses som en strategi inför en förväntad svagare försäljning av den kommande iPhone 18 Pro.

The Verge rapporterar att Mac Studio har fått en betydande värdeökning på 260 dollar. Dessutom har nya Android-enheter lagts till i inbytesprogrammet, inklusive Samsung Galaxy S21 Ultra 5G och Google Pixel 9 Pro XL.

© 2008 – 2026 Aapl.se - Byggt med Rails och en kärlek för RSS. Allt innehåll tillhör respektive ägare