Apple förbereder iPhone-event i september med personalens lotteri
Pågående Uppdaterad 3 timmar sedan · 4 källartiklar

Apple förbereder iPhone-event i september med personalens lotteri

Apple förbereder sitt iPhone-event i september och har öppnat ett lotteri för sina anställda att delta. Vinnarna meddelas den 17 augusti.

Apple planerar att hålla sitt iPhone-event i september där nya modeller som iPhone 18 Pro och en vikbar modell förväntas presenteras, enligt MacRumors. Förberedelserna inkluderar ett lotteri för detaljhandelsanställda i USA som vill delta i evenemanget i Kalifornien, rapporterar 9to5Mac.

Ansökningar till lotteriet stänger den 8 augusti och de utvalda anställda kommer att meddelas senast den 17 augusti, enligt AppleInsider. Detta initiativ ger en ledtråd om att evenemanget troligen kommer att äga rum under första halvan av september.

Tidigare bevakning: Apple ökar produktionen av iPhone Fold inför lansering i september

© 2008 – 2026 Aapl.se - Byggt med Rails och en kärlek för RSS. Allt innehåll tillhör respektive ägare